Alış Satış
Dolar:
 > quiv="Cont
Euro:
 > quiv="Conte

Tarihçe

Bursa Birlik Ambarı 1955 yılında M. Rahmi Coşkunkan tarafından kurulmuştur.
Ambarcılığın at arabalarıyla yapıldığı o dönemlerden, gelişmiş teknolojilere sahip TIR filolarının kullanıldığı bu döneme kadar geçen sürede varolan Bursa Birlik, Türkiye ekonomisinin de değişik dönemlerine tanıklık etmiştir.

Bu süre zarfında birçok ilk'e imza atan Bursa Birlik; Bursa-İstanbul arasında kamyon seferleri yapan ilk firma olarak ambarcılık faaliyetlerine başlamıştır.
Daha sonra İstanbul, Ankara ve İzmir gibi Türkiye'nin en büyük illerinde kendi şubelerini açarak dağıtım ağını genişleten Bursa Birlik, bu şekilde kurum yapısını da güçlendirmiştir.

80’li yıllarda Merhum Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın dışa açılım politikaları çerçevesinde, Türkiye Avrupa’ya açılmış;
Bursa Birlik'te de 1982 yılında Uluslararası Taşımacılık departmanı açılarak, Bursa ve İstanbul sanayisi Avrupa'ya taşınmaya başlanmıştır.

Bursa Sanayi ve Ticaret Odası ve UND'nin döviz getirisi ödüllerinde yıllarca ilk 5 şirket arasında yer alarak, her sene ödüllendirilmiştir.

90’lı yıllara gelindiğinde ise, lojistik kelimesi Türkiye’de henüz tam olarak bilinmiyor ve kullanılmıyorken Bursa Birlik dünyada taşımacılığın ‘lojistik’ kavramına doğru ilerlediğini farketmiş ve vizyonunu ona göre şekillendirmiştir. Nitekim, 1995 yılında BBA Lojistik AŞ adlı şirketi kurmuş ve yurt geneli dağıtım yapabilme ve depolama hizmetleri sağlama imkanına kavuşmuştur.